wyciągi, brenna
Lubię to

Godziny otwarcia stacji narciarskiej:

poniedziałek - piątek:
wyciąg I i II od 8.00 do 18.00   wyciąg III i IV od 8.00 do 16.00

sobota - niedziela:
wyciąg I i II od 8.00 do 20.00   wyciąg III i IV od 8.00 do 16.00


W ramach stacji działa:

  • wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
  • szkoła narciarska
  • tor do zjazdu na "oponach"
  • bar na stoku
  • wydzielony stok do indywidualnego slalomu wraz z automatycznym pomiarem czasu

"Świniorka" 700 m.n.p.m. jest jednym z wzniesień Beskidu Śląskiego, których stoki składają się na dolinę rzeki Leśnicy. Ze względu na dogodne usytuowanie oraz warunki klimatyczne w północno - wschodniej części wzniesienia powstała stacja narciarska.


Obecnie stacja narciarska wchodzi w skład Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego "Dolina Leśnicy" i dysponuje czterema naśnieżanymi trasami zjazdowymi o łącznej długości blisko 2km, obsługiwanymi przez trzy wyciągi talerzykowe, jeden wyciąg zaczepowy oraz wyciąg do jazdy na "oponach". Szerokie polany zapewniają sprzyjające warunki jazdy na nartach zarówno dla narciarzy początkujących jak i zaawansowanych.

 

Do ośrodka prowadzi droga powiatowa, wijąca się wzdłuż potoku pośród malowniczych wzniesień Doliny Leśnicy. Szczegółowy dojazd obrazuje mapka poglądowa w zakładce "Kontakt". W ramach stacji narciarskiej u podnóża wzniesienia funkcjonują miejsca parkingowe zapewniające odpowiednią ilość miejsc postojowych dla zmotoryzowanych narciarzy.

 

Bezpośrednio na stokach narciarskich przy stacji dolnej i w środkowej części stoku usytuowane są bary serwujące ciepłe napoje oraz gorące przekąski. U podnóża stoków funkcjonuje restauracja "Leśna" zrealizowana z myślą zarówno o gościach ośrodka jak i narciarzy korzystających ze stacji narciarskiej. Smaczne tradycyjne dania, wystrój wnętrza oraz ciepło kominka zapewniają przyjemne spędzenie czasu.


 

 Wirtalny Spacer
360

 

cam1

cam1

cam1


Linki: Wyjazdy na narty: oferta wyjazdu na narty - w Alpy.

Lubimy te słowa: Wyciągi, Stacje Narciarskie, Narty, Deska, Snowboard, Ski, Brenna, Ustroń, Wisła, Szczyrk
© Copyright 2012/2013 Wyciągi Brenna, wykonanie wBrennej.pl wszelkie prawa zastrzeżone
abelgorod abryansk aelsk agohome anapae